İLHAN EROĞLU İLE PATAGONYA TURU

TUR PROGRAMI

 

08 Nisan 2019 Pazartesi – 09 Nisan 2019 Salı

Türk Havayolları ile saat 09:40’da İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Buenos Aires aktarmalı El Calafate’ye uçuyoruz. Varışımız ertesi gün, 09 Nisan 2019 Salı. Sabah 08:45’te El Calafate’ye vardıktan sonra bizi karşılayacak olan aracımız ile ateşin ve buzun oluşturduğu dünyanın en bakir toprakları Şili’deki Torres del Paine Milli Parkı’na doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 3.5 saat yolculuktan sonra otelimize yerleşiyoruz ve gün batımında destansı güzellikteki Torres del Paine’yi fotoğraflıyoruz.

Konaklama: Torres del Paine

 

2. Gün – 3. Gün 10-11 Nisan 2019

Seyahatimizin 3 gece 4 gününü Şili’deki Torres del Paine Milli Parkı’nın el değmemiş doğasında birbirinden güzel lokasyonlarda yer yüzündeki cenneti fotoğraflayacağız.. Bölgeyi iyi tanıyoruz, Patagonya’da hava koşulları hızlı değiştiği için ertesi günü gideceğimiz lokasyonu o günün hava koşullarına göre bir gece önce karar vereceğiz.

Gündoğumu ve günbatımıda dahil olmak üzere bu bölgede fotoğraf çekeceğimiz lokasyonlar:
– Pehoe Gölü
– Laguna Azul ve Lagoona giden yoldaki şelale
– Laguna Amarga
– Nordenskjold Gölü

Konaklama: Torres del Paine

4. Gün – 12 Nisan 2019 Cuma

Gün doğumundan sonra otelimizde yapacağımız kahvaltının ardından El Calafate’ye gitmek üzere yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3.5 saatlik yolculuğun ardından otelimize varıyoruz. Otelimize yerleştikten sonra kısa bir dinlenmenin ardından çekmiş olduğumuz fotoğraflarla photoshop workshopu.

Konaklama: El Calafate

5. Gün – 13 Nisan 2019 Cumartesi

Sabah otelimizde kahvaltının ardından dünyaca ünlü, Unesco Dünya Mirası Listesin’de yer alan Perito Moreno Buzulu’na gitmek üzere yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3.5 saatlik yolculuktan sonra vardığımız buzulda gün batımına kadar zamanımız olacak. Bu süre içerisinde hava koşulları uygun olması durumunda buzulları daha yakından görme şansı veren tekne gezisi ve buzulların üzerinde yürüyüş.. Ardından El Chalten’e gitmek üzere yola çıkıyoruz.

Konaklama: El Chalten

6. Gün – 14 Nisan 2019 Pazar

Gündoğumunda yerel rehberimiz eşliğinde çok uzun olmayan bir yürüyüş ile ulaşacağımız noktada Fitz Roy Dağı’nı fotoğraflıyoruz. Otelemize dönüşümüzde kahvaltımızı yapıyoruz. Bugün konaklamamız Lago Torre yakınlarındaki özel kamp alanında çadırda olacak. Yerel rehber eşliğinde yaklaşık 4 saatlik bir yürüyüşün ile Lago Torre ve çevresinde günbatımını fotoğraflayacağız.

Konaklama: El Chalten’de özel kamp alanında – Lunch Box ve akşam yemeği dahil

 

7. Gün – 15 Nisan 2019 Pazartesi

Gündoğumunda Cerro Torre’yi fotoğraflıyoruz . Kahvaltının ardından El Chalten’e 4 saatlik yürüyüş ile geri dönüyoruz. Otelimizde dinlenmenin ardından rehberimiz eşliğinde uzun olmayan bir yürüyüş ile günbatımı noktamıza gidiyoruz. Seyahatimiz boyunca lamalarla akraba olan Guanakoları ve bölgeye has, kanat genişliği 3 metreyi bulan akbaba cinsi Condor isimli kuşları görme şansımız olacak.

Konaklama: El Chalten

8. Gün – 16 Nisan 2019 Salı

Gün doğumunda Güney Amerika’nın en ikonik görüntülerinden biri olan El Chalten’e giden yoldaki Fitz Roy Dağ silsilesini fotoğraflıyor olacağız. Otele dönüşümüzde kahvaltının ardından havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 3 saat sürüyor. Aerolineas Argentinas ve Türk Havayolları ortak uçuşu ile saat 15:10’da El Calafate Comandante A. Tola Havalimanı’ndan Buenos Aires aktarmalı olarak İstanbul Atatürk Havalimanı’na uçuyoruz. İstanbul Atatürk Havalimanı’na varışımız 17 Nisan 2019 Çarşamba günü saat 21:50.

TUR ÜCRETİ

– İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI USD 2.700 – TEK KİŞİLİK ODA FARKI USD 500 

KATILIMCI SAYISI

– KATILIMCI SAYISI 13 KİŞİ İLE SINIRLIDIR.

FİYATA DAHİL HİZMETLER

– 7 GECE KONAKLAMA
– 7 KAHVALTI, PROGRAMDA BELİRTİLEN ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ – TUR BOYUNCA TÜM TRANSFERLER
– GEZİ KİTAPÇIĞI
– PHOTOSHOP WORKSHOPLARI
– SEYAHAT SİGORTASI
– YEREL REHBER
-MİLLİ PARKLARA GİRİŞ ÜCRETLERİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

– EL CALAFATE GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ
– YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI 15 TL
– KİŞİSEL HARCAMALAR
– PROGRAMDA BELİRTİLMEYEN YERLERDEKİ ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ
– PROGRAMDA DAHİL EDİLEN YEMEKLERDE ALINAN ALKOLLÜ VE ALKOLSÜZ İÇECEKLER

VİZE BİLGİSİ

– BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR.