14 – 18 Şubat 2020 tarihleri arasında kuzey ışıklarının en iyi gözlemlendiği yerlerden birine, Lofoten’e gidiyoruz… 

Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar tüm fotoğrafseverlerin katılabileceği, Unesco dünya mirasındaki doğa harikası bu adalara sadece  kuzey ışığı mucizesini görmek için bile gelebilirsiniz.

Tur Programı

1. Gün – 14 Şubat 2020 Cuma

SAS / Türk Hava Yolları ortak uçuşu ile Saat 08:40’da İstanbul Havalimanı’ndan Oslo aktarmalı önce Bodo’ya; sonrasında da yerel havayolu şirketi Wideroe ile Saat 17:30’da Bodo’dan Leknes’e uçuyoruz. Saat 17:55’de Leknes’e vardıktan sonra bizi karşılayacak olan aracımıza biniyor ve otelimize doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık yarım saatlik yolculuktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğinin ardından kuzey ışıklarını fotoğraflamak üzere yola çıkıyoruz. 

 2. Gün – 15 Şubat 2020 Cumartesi

Gündoğumunu şirin kırmızı balıkçı kulübeleriyle ünlü Reine’de karşılıyoruz.  Öğle yemeği için otelimize dönüyoruz. Dinlenme ve akşam yemeği ardından kuzey ışıklarını yakalamak için bütün gece dışarıdayız. Kuzey ışıklarını hava durumuna bağlı olarak bölgedeki farklı plajlarda fotoğraf çekeceğiz.

3. Gün – 16 Şubat 2020 Pazar

Gündoğumunda Lofoten’in en eski ve en fotojenik balıkçı kasabalarından biri olan Hamnoy’u fotoğraflayacağız. Otele dönüşümüz ve kahvaltının ardından Nusfjord kasabasına doğru yola çıkıyoruz. Bu küçük ama resmedilmeye değer kasabayı fotoğraflayacağız. Otelimize dönüş ve akşam yemeği ardından Kuzey ışıklarının peşine düşüyoruz ve en iyi gözlemlenen noktalarda fotoğraf çekiyoruz.

4. Gün – 17 Şubat 2020 Pazartesi

Kahvaltı ve Photoshop Workshop’umuz ardından gün içinde parçalanmış buzları fotoğraflamak üzere donmuş bir göle gideceğiz. Öğleden sonra Reine’de olacağız. Reine kasabasını gezip, Reine’in içinde farklı bir lokasyonda günbatımında ve mavi saatlerde fotoğraf çekeceğiz.

5. Gün – 18 Şubat 2020 Salı

Yerel havayolu şirketi Wideroe ile Saat 11:35’de önce Leknes’ten Bodo’ya, daha sonra SAS / Türk Hava Yolları ortak uçuşu ile Saat 14:45’de Oslo aktarmalı İstanbul’a uçuyoruz. İstanbul Havalimanı’na varış saatimiz 23:15.

TUR ÜCRETİ

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 1.575 EURO

TEK KİŞİ FARKI 360 EURO

– 15 KİŞİ İLE SINIRLIDIR.

FİYATA DAHİL HİZMETLER

– 4 GECE KONAKLAMA
– 4 KAHVALTI 
– TUR BOYUNCA TÜM TRANSFERLER                                                      – GEZİ KİTAPÇIĞI                                                                                            – PHOTOSHOP WORKSHOPLARI                                                               – SEYAHAT SİGORTASI

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

– GİDİŞ – DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ
– SCHENGEN VİZESİ
– ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ                                                                                     -DAHİL OLAN YEMEKLERDEKİ ALKOLLÜ VE ALKOLSÜZ İÇECEKLER VE KİŞİSEL HARCAMALAR

 

İPTAL KOŞULLARI: SEYAHAT TARİHİNE 60 GÜN KALA YAPILAN REZERVASYON İPTALLERİNDE PAKET ÜCRETİNİN %30’U, 40 GÜNE KADAR YAPILAN İPTALLERDE PAKET ÜCRETİNİN %50’Sİ, DAHA SONRAKİ İPTALLERDE PAKET ÜCRETİNİN TAMAMI YANAR. ÖN ÖDEME BEDELİNİN İADESİ YOKTUR.

SEYAHAT SİGORTASI İPTAL KOŞULLARI GEÇERLİDİR.

* TANITIM BROŞÜRÜMÜZDE KULLANMIŞ OLDUĞUMUZ FOTOĞRAFLAR DAHA ÖNCEKİ TURLARIMIZDA ÇEKTİĞİM FOTOĞRAFLARDIR. YENİ KEŞİFLER YAPMAM DURUMUNDA VE HAVA KOŞULLARI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURARAK TURUMUZU ZENGİNLEŞTİRMEK ADINA PROGRAMDA UFAK DEĞİŞİKLİKLER YAPILABİLECEĞİNİ BELİRTMEK İSTERİM.

*BU TUR İLHAN EROĞLU TARAFINDAN TURSAB A GRUBU 10417 BELGE NUMARALI FOÇA HÜLYA TUR FİRMASI İLE DÜZENLENMEKTEDİR.