25-29 Haziran 2020 tarihleri arasındaki turumuz dolmuştur. 29 Haziran – 03 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapacağımız 2. turumuz detayları için e-mail ile iletişime geçebilirsiniz. 

25 Haziran 2020 – 29 Haziran 2020 tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz Faroe Adaları Fotoğraf Turunda, yüksek ve dik yamaçları, şelaleleri, kendine özgü çim çatılı geleneksel evleri, zümrüt yeşili doğada hızla gelip geçen sisler içinde destansı manzaralarıyla bize maceralı bir gezi ve fotoğraf deneyimi bekliyor.

1. Gün – 25 Haziran 2020 Salı

Türk Havayolları’nın TK1783 sefer sayılı uçağı ile saat 07:35’te Kopenhag’a uçuyoruz. Yerel saat ile 09:50’de Kopenhag Kastrup Havalimanı’na varışımızın ardından   ‘Atlantic Havayolları’nın RC453 sefer sayılı 12:25’te kalkan uçağı ile Faroe Adaları’na uçuyoruz. Faroe Adaları, Vagar Havalimanı’na varış yerel saat ile 13:40. Misafirlerimizi karşılamamızın ardından araçlarımıza binip Torshovn’da bulunan Hotel Foroyar’a doğru yola çıkıyoruz. Dinlenme ve akşam yemeğinin ardından saat 23:20 de olan gün batımını Gasadalur Şelalesi’nde fotoğraflamak üzere yola çıkıyoruz.

Gün batımı lokasyonumuz öncesinde uzaktan delikli kayayı  tipik Faroe Adaları çim çatılı evleriyle birlikte fotoğraflıyoruz. 

Ardından Faroe Adaları’nın en ikonik şelalesini fotoğraflamak üzere günbatımı lokasyonumuza geçiyoruz.

2. Gün – 26 Haziran 2020 Cuma

Otelimizde yapacağımız kahvaltının ardından günümüze Faroe Adaları’nın ünlü manzaralarından kıvrımlı yolun bulunduğu  lokasyonu fotoğraflayarak başlıyoruz. Günün ikinci lokasyonu Faroe Adaları’nın en yüksek şelalerinden, Fossa Şelalesi’ni farklı açılardan fotoğraflıyoruz. Şelalenin ardından eşsiz bir lokasyonda bulunan küçük bir kasabanın plajından kayalıkları fotoğraflamak üzere yola çıkıyoruz. Günün son lokasyonu ise Streymoy Adası’nda bir lagünün üzerine yerleştirilmiş eşsiz bir konuma sahip ve 14 kişinin yaşadığı küçük bir köy olan Saksun. 

3. Gün – 27 Haziran 2020 Cumartesi

Kahvaltının ardından  Faroe Adaları yolculuğumuzda en  heyecan verici deneyimlerden biri olan Kallur Feneri’ni fotoğraflamak üzere yola çıkıyoruz. 20 dakikalık bir feribot yolculuğu ile ulaşacağımız adada ilk lokasyonumuz arka plandaki nefes kesen dağ manzarası ve çimenli çatılarıyla geleneksel Faroe Adaları evleri. Ardından ünlü deniz fenerini fotoğraflamak üzere yaklaşık 45 – 55 dakikalık bir yürüyüş ile fotoğraf noktamıza ulaşıyoruz.

Akşam üstü yine feribota biniyor ve otelimize dönüyoruz.

Akşam yemeğinin ardından günün son lokasyonunda Faroe Adaları’nın simgelerinden konik dağları kuşbakışı fotoğraflıyoruz.

4. Gün – 28 Haziran 2020 Pazar

Sabah kahvaltının ardından Faroe Adaları’nın en batısında bulunan ve el değmemiş yerlerinden, bölgeye özgü Puffin kuşlarını yakından gözlemleyip fotoğraflayabileceğimiz ada olan Mykines Adası’na gidiyoruz. Feribot ile ulaşacağımız bu adada her şeyden uzakta olmanın tadını çıkaracağımız eşsiz bir deneyim yaşayacağız. Feribot ile dönüşümüzün ardından Faroe Adaları diyince ilk akla gelen oyulmuş kayayı fotoğraflayacağız. 

5. Gün (29 Haziran 2020 Pazartesi): 

Kahvaltının ardından ‘uçan göl’ olarak bilinen ve Faroe Adaları’nın en büyük gölü olan Sørvágsvatn Gölü’nü fotoğraflayacağız. 

Saat 15:20’de Atlantic Havayolları’nın RC453 sefer sayılı Kopenhag’a olan uçağını yakalamak üzere 13:30’de havalimanındayız. Kopenhag’tan İstanbul Havalimanı’na olan uçuş ise Türk Havayolları’nın TK1788 sefer sayılı uçağı ile 23:40’ta. İstanbul Havalimanı’na varış ise yerel saat ile 03: 55. 

TUR ÜCRETİ

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 1.575 EURO

TEK KİŞİ FARKI 360 EURO

 • KATILIMCI SAYISI 13 KİŞİ İLE SINIRLIDIR.

FİYATA DAHİL HİZMETLER

 • 4 GECE KONAKLAMA (****HOTEL FOROYAR)
 • 4 KAHVALTI
 • TUR BOYUNCA TÜM TRANSFERLER
 • GEZİ KİTAPÇIĞI
 • FERİBOT VE TÜNEL GEÇİŞ ÜCRETLERİ
 • GEREKLİ LOKASYONLARDA YEREL REHBERLİK HİZMETİ
 • PHOTOSHOP WORKSHOPLARI
 • SEYAHAT SİGORTASI

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • GİDİŞ – DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ
 • FAROE ADALARI VİZESİ
 • ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ
 • DAHİL OLAN YEMEKLERDEKİ ALKOLLÜ VE ALKOLSÜZ İÇECEKLER VE KİŞİSEL HARCAMALAR

TURA KAYIT İÇİN TOPLAM ÜCRETİN %30’U KAPORA OLARAK ALINIR.

İPTAL KOŞULLARI: SEYAHAT TARİHİNE 60 GÜN KALA YAPILAN REZERVASYON İPTALLERİNDE PAKET ÜCRETİNİN %30’U, 40 GÜNE KADAR YAPILAN İPTALLERDE PAKET ÜCRETİNİN %50’Sİ, DAHA SONRAKİ İPTALLERDE PAKET ÜCRETİNİN TAMAMI YANAR. ÖN ÖDEME BEDELİNİN İADESİ YOKTUR.

SEYAHAT SİGORTASI İPTAL KOŞULLARI GEÇERLİDİR.

* TANITIM BROŞÜRÜMÜZDE KULLANMIŞ OLDUĞUMUZ FOTOĞRAFLAR DAHA ÖNCEKİ TURLARIMIZDA ÇEKTİĞİM FOTOĞRAFLARDIR. YENİ KEŞİFLER YAPMAM DURUMUNDA VE HAVA KOŞULLARI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURARAK TURUMUZU ZENGİNLEŞTİRMEK ADINA PROGRAMDA UFAK DEĞİŞİKLİKLER YAPILABİLECEĞİNİ BELİRTMEK İSTERİM.

* PROGRAMDA BELİRTİLMİŞ OLAN UÇAK BİLET SAATLERİ SADECE ÖNERİMİZ OLUP VARIŞ NOKTASINDAKİ HAVAYOLUNDA BULUŞMA SAATLERİMİZİ BELİRTMEK AMAÇLIDIR. UÇUŞLARLA İLGİLİ HERHANGİ BİR DEĞİŞİKLİK YA DA AKSAKLIKTAN SORUMLU OLMADIĞIMIZI BELİRTMEK İSTERİM. 

* GİDİLECEK OLAN ÜLKEYE OLAN SEYAHATİNİZDEKİ VİZE İLE İLGİLİ TÜM SORUMLULUK KATILIMCIYA AİTTİR. 

*BU TUR İLHAN EROĞLU TARAFINDAN TURSAB A GRUBU 10417 BELGE NUMARALI FOÇA HÜLYA TUR FİRMASI İLE DÜZENLENMEKTEDİR.