Fransa’da yazın en güzel zamanı Provence’te lavantaların açtığı zamandır. Bu dönemde, uçsuz bucaksız yüzlerce lavanta tarlası yeryüzünü adeta bir lavanta denizine dönüştürüyor. Lavantalara ayçiçek ve buğday tarlaları da eşlik ediyor. Bizde buram buram lavanta kokan tarlaların ve sokakları sanat kokan tarihi kasabaların bulunduğu, Van Gogh’un sanat hayatının en önemli yıllarını geçirdiği bu bölgede Van Gogh’un ayak izlerini takip edeceğiz. Resim yaptığı ve ona ilham kaynağı olan tarlalarda ve kasabalarda bol bol fotoğraf çekeceğiz. Ve tabii ki tüm ihtişamlarıyla beyaz meleklerle tanışıp onları fotoğra ama şansını yakalayacağız.

TUR PROGRAMI

 

1. GÜN – 10.TEMMUZ.2019

Pegasus Havayolları ile saat 12:45’te İstanbul Havalimanı’ndan Marsilya’ya uçuyoruz. Saat 15:10’da Marsilya Provence Havalimanı’na varışın ardından aracımıza biniyor ve Provence’in kalbine doğru yola çıkıyoruz.

Yaklaşık 1 saat sürecek yolculuğumuz ardından lavanta tarlaları ile ilk buluşmamızda gün batımına kadar birbirinden güzel kareler yakalıyoruz.

Gün batımının hemen ardından otelimize doğru yola çıkıyoruz ve yerleşiyoruz.

Konaklama: Valensole

2. GÜN – 11.TEMMUZ.2019

Gündoğumunu masalsı güzellikte bir lavanta tarlasında karşıılıyoruz. Hemen ardından uçsuz bucaksız, adete bir lavanta denizini andıran bir başka lavanta tarlasına geçip farklı kareler yakalamaya devam ediyoruz. Otelimize dönüşümüzde kahvaltının ardından kısa bir mola.

Dinlenmenin ardından öğle yemeği ve alışveriş için bir ortaçağ kasabası olan ve lavanata tarlalarının merkezinde yer alan Valensole’ye gidiyoruz.

Günbatımında ise lokasyonumuz buğday ve lavanta tarlaları ile çevrelenmiş bir ayçiçek tarlası. Adeta bir renk cümbüşü yaşanan bu bölgede muhteşem bir günbatımı bizi bekliyor olacak.

Konaklama: Arles

3. GÜN – 12.TEMMUZ.2019

Günümüze farklı bir lavanta tarlasında birbirinden güzel fotoğraflar çekerek başlıyoruz.
Otelimize dönüşü takiben kahvaltının ardından, çektiğimiz fotoğrafları en kolay ve en güzel şekilde düzenleme ile ilgili ipuçlarını paylaşacağım Photoshop Workshop’una zaman ayıracağız. Workshop bitiminde Valensole’deki otelimizden ayrılıyor ve günbatımı ve mavi saatleri fotoğraflayacağımız bir orta çağ kasabasına gidiyoruz. Gün içerisinde bu tarihi kasabanın sanat kokan sokaklarını gezip ve fotoğraflayacağız..

Mavi saatlerdeki fotoğraf çekimimizin hemen ardından önümüzdeki üç gece konaklayacağımız Van Gogh’un ilham kaynağı olan kasaba, Arles’e doğru yola çıkıyoruz.

Konaklama: Arles

4. GÜN – 13.TEMMUZ.2019

Otelimizde yapacağımız kahvaltının ardından gün içerisinde Güney Fransa’nın en güzel kasabalarından ikisine gideceğiz. Arnavut kaldırımlı dar sokakları, taş evleri ve manzarasıyla birçok sanatçıya ilham olan bu kasabalarda birbirinden güzel kareler yakalayacak, Provence yaşam tarzına tanıklık edip, keyifli zaman geçireceğiz.

Gün batımında ise Provence deyince akla ilk gelen karelerden olan lavantalarla çevrili bir manastırı fotoğraflıyor olacağız.. Hemen ardından ise mavi saatlerde fotoğraf çekmek üzere bir başka lokasyona gidiyoruz.

Konaklama: Arles

5. GÜN – 14.TEMMUZ.2019

Kahvaltımızın ardından gün boyunca Van Gogh’un ayak izlerini takip edeceğiz. Resim yaptığı noktalara gidip içi insan sevgisi dolu bu dehanın Arles’e nasıl büyük umutlarla geldiğininden, çektiği büyük acılarından, karşılıksız aşklarından, kardeşi Teo ile mektuplarından bahsedeceğim. Bu sıcak akdeniz kasabasında zamanla nasıl delirdiği ve sarı evde yaşanan olaylar sonunda Saint Remy’deki akıl hastanesine uzanan yolda yaşadıklarını, güzel sanatlar fakültesinde resim bölümü okumuş biri olarak Van Gogh’un tüm hikayesini sizlere anlatacağım.

Konaklama: Arles

6. GÜN – 15.TEMMUZ.2019

Son gün doğumumuzu beyaz meleklerin eşliğinde büyülü bir atmosferde fotoğraflamak için gün ağırmadan önce yola çıkıyoruz. Beyaz melekler tüm asaletleri ve arkadaş canlısı tavırlarıyla bizi kendilerine hayran bırakacak ve gündoğumunu fotoğraflarken kendimizi adeta bir film setinde hissedeceğiz.

Otelimize dönüşümüz ve kahvaltının ardından kısa bir mola ve otelden ayrılış.

Pegasus Havayolları’nın saat 15:50’deki uçağı ile Marsilya Provence Havalimanı’ndan İstanbul’a uçuyoruz. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varışımız ise yerel saat ile 19:55’te.

KATILIMCI SAYISI

– 15 KİŞİ İLE SINIRLIDIR.

FİYATA DAHİL HİZMETLER

– 5 GECE KONAKLAMA
– 5 KAHVALTI VE 5 AKŞAM YEMEĞİ
– TUR BOYUNCA TÜM TRANSFERLER – GEZİ KİTAPÇIĞI
– PHOTOSHOP WORKSHOPLARI
– SEYAHAT SİGORTASI

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

– FRANSA GİDİŞ – DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ
– SCHENGEN VİZESİ
– ÖĞLE YEMEKLERİ

-DAHİL OLAN YEMEKLERDEKİ ALKOLLÜ VE ALKOLSÜZ İÇECEKLER VE KİŞİSEL HARCAMALAR

İPTAL KOŞULLARI: SEYAHAT TARİHİNE 60 GÜN KALA YAPILAN REZERVASYON İPTALLERİNDE PAKET ÜCRETİNİN %30’U, 40 GÜNE KADAR YAPILAN İPTALLERDE PAKET ÜCRETİNİN %50’Sİ, DAHA SONRAKİ İPTALLERDE PAKET ÜCRETİNİN TAMAMI YANAR. ÖN ÖDEME BEDELİNİN İADESİ YOKTUR.

SEYAHAT SİGORTASI İPTAL KOŞULLARI GEÇERLİDİR.

* TANITIM BROŞÜRÜMÜZDE KULLANMIŞ OLDUĞUMUZ FOTOĞRAFLAR DAHA ÖNCEKİ TURLARIMIZDA ÇEKTİĞİM FOTOĞRAFLARDIR. YENİ KEŞİFLER YAPMAM DURUMUNDA VE HAVA KOŞULLARI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURARAK TURUMUZU ZENGİNLEŞTİRMEK ADINA PROGRAMDA UFAK DEĞİŞİKLİKLER YAPILABİLECEĞİNİ BELİRTMEK İSTERİM.

*BU TUR İLHAN EROĞLU TARAFINDAN TURSAB A GRUBU 10417 BELGE NUMARALI FOÇA HÜLYA TUR FİRMASI İLE DÜZENLENMEKTEDİR.