TUR PROGRAMI

1. GÜN – 16 MAYIS 2019 PERŞEMBE 

 

Pegasus Havayolları ile Saat 12:30’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Bologna’ya uçuyoruz. Saat 14:10’de Bologna’ya vardıktan sonra  aracımıza biniyor ve Toskana’nın telaşsız, tadına vara vara yaşama prensibine fotoğraf tutkumuzu da katarak muhteşem manzaraların, gurme lezzetlerin ve harika şarapların keyfini çıkarmak üzere  4 gece konaklamamızı yapacağımız  Val D’ orcia’nın kalbinde 200 yıllık muhteşem Toskana çiftlik evimize doğru yola çıkıyoruz.. Otelimizin  mükemmel konumu ile tüm fotoğraf noktalarımıza rahatça ulaşabileceğimiz gibi  workshoplarımızı da keyifle yapabileceğiz. Kahvaltı ve akşam yemeğinin dahil olduğu programımızda, bizim için özenle hazırlanmış Toskana’ya özgü akşam yemeklerinden birinde de barbekü partisi yapacağız. 

Yaklaşık 2 buçuk saatlik yolcuğumuzun ardından odalarımıza yerleşiyoruz ve günbatımı için hazırlanıyoruz. Günbatımında Toskana’nın simgelerinden göz alabildiğince uzanan tepelerinden birinde yer alan bir çiftlik evininde yer aldığı pastoral bir manzarayı fotoğraflıyor olacağız. 

 

 

2. GÜN – 17 MAYIS 2019 CUMA

 

Gündoğumunda, Toskana ile âdeta özdeşleşmiş, İtalya deyince mutlaka bir yerlerde karşınıza çıkmış, Val d’Orcia bölgesindeki bir başka çiftlikevini ve hemen ardından küçük bir kiliseyi fotoğraflayacağız. Otele dönüşümüzde kahvaltının ardından bin yılı aşkın tarihleri olan şirin Toskana  kasabalarını fotoğraflamak üzere yola çıkıyoruz.

Bu kasabaların dar sokakları bizlere mükemmel sokak fotoğrafları çekme fırsatı veriyor. Güneşi bu kasabalardan birinde batırıyor ve otelimize dönüyoruz.

 

3. GÜN – 18 MAYIS 2019

 

Gündoğumunda, Asciano yakınlarındaki  tepeleri fotoğraflıyoruz.  Otelimize dönüşümüzde kahvaltının ardından photoshop workshop u yapıyoruz. Gün batımındaki durağımız ise UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki,  “Rönesans  Şehirciliğinin Mihenktaşı” Pienza. Günbatımında Gladyatör filmindeki Gladyatör’ün Evi olarak bilinen Terrapille Çiftlikevi’ni fotoğraflıyoruz. Sonrasında serbest zaman.

 

 

 

4. GÜN – 19 MAYIS 2019

 

Kahvaltıdan sonra geçmişi Orta Çağ’a dayanan bir termale doğru yola çıkıyoruz. Toskana’nın tepelerinde yer alan termal havuzlar hem tüm stresinizden arınacağınız  hemde mükemmel kareler yakalayacağınız bir manzara sunuyor.  Hava koşullarına göre yol üzerindeki turistik olmayan gizli kalmış Toskana kasabalarını ziyaret ederek birbirinden güzel fotoğraflar çekeceğiz.

 

 

 

5. GÜN – 20 MAYIS 2019

 

 

Gündoğumunda, Toskana’nın ünlü kıvrımlı yollarının selvilerle süslendiği nefes kesici güzellikteki başka bir manzarayı fotoğraflayacağız. Çiftlik evimizde yapacağımız son kahvaltımız ardından havalimanına doğru yola çıkıyoruz.  Pegasus Havayolları ile saat 14:50’de  Bologna Guglielmo Marconi Havalimanı’ndan İstanbul’a uçuyoruz.   İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış saatimiz 18:30.

 

 

 

FİYATA DAHİL HİZMETLER

– 4 gece konaklama.

– 4 kahvaltı ve 4 akşam yemeği.

– Tur boyunca özel araçlarımızla tüm transferler. 

– Gezi kitapçığı.

– Manzara fotoğrafçılığının inceliklerinden bahsedeceğimiz, 

deneyimlerimizi paylaşacağımız  ve projektörde  uygulamalı 

photoshop workshopları 

– Seyahat sigortası.

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

– İtalya gidiş-dönüş uçak bileti.

– Schengen vizesi.

 

*Tanıtım broşürümüzde kullandığımız fotoğraflar daha önceki turlarımızda çektiğim fotoğraflardır. Yeni keşifler yapmam durumunda ve hava koşulları göz önünde bulundurularak turumuzu zenginleştirmek adına programda ufak değişiklikler olabileceğini belirtmek isterim. 

 

                                                                                                                 OTELİMİZ 200 YILLIK BİR TOSKANA ÇİFTLİK EVİ