30 Nisan 2020 – 04 Mayıs 2020 tarihlerinde Toskana’nın kalbine gidiyoruz…

 

TUR PROGRAMI 

1. Gün – 30 Nisan 2020 Perşembe 

Türk Havayolları ile sabah saat 08:30’da İstanbul Havalimanı’ndan Bologna’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 10:10’da Bologna’ya vardıktan sonra aracımıza biniyor ve Toskana’nın telaşsız, tadına vara vara yaşama prensibine fotoğraf tutkumuzu da katarak muhteşem manzaraların, gurme lezzetlerin ve harika şaraların keyfini çıkarmak üzere 4 gece konaklamamızı yapacağımız Val D’orcia’nın kalbine doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık iki buçuk saatlik yolculuğun ardından odalarımıza yerleşiyoruz ve gün batımı için hazırlanıyoruz. Gün batımında Toskana’nın simgelerinden göz alabildiğince uzanan tepelerinden birinde yer alan bir çiftlik evinin de yer aldığı pastorel bir manzarayı fotoğraflıyor olacağız. 

2. Gün – 01 Mayıs 2020 Cuma

Gün doğumunda, Toskana ile adeta özleşmiş, İtalya deyince mutlaka bir yerlerde karşınıza çıkmış, Val D’orcia bölgesinde yeşil kıvrımlı yol arasında başka bir çiftlik evini ve hemen ardından küçük bir kiliseyi fotoğraflayacağız. 

Otele dönüşümüzde kahvaltının ardından bin yılı aşkın tarihleri olan şirin Toskana kasabalarını fotoğraflamak üzere yola çıkıyoruz. Bu kasabaların dar sokakları bizlere mükemmel sokak fotoğrafları çekme fırsatı veriyor. Güneşi bu kasabalardan birinde batırıyor ve otelimize dönüyoruz. 

3. Gün – 02 Mayıs 2020 Cumartesi

Gün doğumunda, Asciano yakınlarındaki yemyeşil tepeleri bize ışık gölge oyunları yaparken fotoğraflıyoruz. Otelimize dönüşümüzde kahvaltının ardından serbest zaman. Gün batımındaki durağımız ise UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki ‘Rönesans Şehirciliğinin Mihenktaşı’ Pienza yakınlarındaki Gladyatör filmindeki ‘Gladyatör’ün Evi’ olarak bilinen Terrapille Çiftlik Evi’nin fotoğraflarını çekiyoruz. Gün battıktan hemen sonra Pienza sokak ışıklarının yanmasıyla mavi saatlerde kasabanın sokaklarını fotoğraflıyoruz. 

4. Gün – 03 Mayıs 2020 Pazar

Kahvaltının ardından çektiğimiz fotoğrafları photoshopta düzenlemenin inceliklerini ve püf noktalarını paylaşacağımız bir workshop yapacağız. Workshopun ardından kısa bir dinleme ve gizli kalmış orta çağ kasabalarından bir başkasına gitmek üzere yola çıkıyoruz. 

5. Gün – 04 Mayıs 2020 Pazartesi 

Gün doğumunda, Toskana’nın kıvrımlı yollarının selvilerle süslendiği nefes kesici güzellikteki bir manzarayı fotoğraflayacağız. Otelimizde yapacağımız son kahvaltının ardından serbest zaman. Öğlen saatlerinde ise havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Türk Havayolları’nın yerel saat ile 19:00’da Bologna Guglielmo Marconi Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na uçuyoruz. İstanbul’a varış saatimiz ise yerel saat ile 22:30.

TUR ÜCRETİ

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 1.150 EURO

TEK KİŞİ FARKI 260 EURO

– 15 KİŞİ İLE SINIRLIDIR.

FİYATA DAHİL HİZMETLER

– 4 GECE KONAKLAMA
– 4 KAHVALTI 
– TUR BOYUNCA TÜM TRANSFERLER                                                      – GEZİ KİTAPÇIĞI                                                                                            – PHOTOSHOP WORKSHOPLARI                                                               – SEYAHAT SİGORTASI

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

– GİDİŞ – DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ
– SCHENGEN VİZESİ
– ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ                                                                                     -DAHİL OLAN YEMEKLERDEKİ ALKOLLÜ VE ALKOLSÜZ İÇECEKLER VE KİŞİSEL HARCAMALAR

İPTAL KOŞULLARI: SEYAHAT TARİHİNE 60 GÜN KALA YAPILAN REZERVASYON İPTALLERİNDE PAKET ÜCRETİNİN %30’U, 40 GÜNE KADAR YAPILAN İPTALLERDE PAKET ÜCRETİNİN %50’Sİ, DAHA SONRAKİ İPTALLERDE PAKET ÜCRETİNİN TAMAMI YANAR. ÖN ÖDEME BEDELİNİN İADESİ YOKTUR.

SEYAHAT SİGORTASI İPTAL KOŞULLARI GEÇERLİDİR.

* TANITIM BROŞÜRÜMÜZDE KULLANMIŞ OLDUĞUMUZ FOTOĞRAFLAR DAHA ÖNCEKİ TURLARIMIZDA ÇEKTİĞİM FOTOĞRAFLARDIR. YENİ KEŞİFLER YAPMAM DURUMUNDA VE HAVA KOŞULLARI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURARAK TURUMUZU ZENGİNLEŞTİRMEK ADINA PROGRAMDA UFAK DEĞİŞİKLİKLER YAPILABİLECEĞİNİ BELİRTMEK İSTERİM.

*BU TUR İLHAN EROĞLU TARAFINDAN TURSAB A GRUBU 10417 BELGE NUMARALI FOÇA HÜLYA TUR FİRMASI İLE DÜZENLENMEKTEDİR.