‘Asya’nın kapalı kutusu’ Myanmar, eski adıyla Burma, hala dünyanın en gizemli ve keşfedilmemiş ülkelerinden biri olmaya devam ediyor. Myanmar uzun süre kendini tecrit ederek dış dünyaya kapatmış. Yeniden açılmasıyla keşfetme şansına sahip olduğumuz bu ülkede farklı etnik kökenlerden oluşan dost canlısı insanlar, binlerce tapınak ve nefes kesen doğal güzellikleriyle eşsiz ve bozulmamış bu kültürü ve ülkeyi tanımaya, gezmeye ve fotoğraflamaya gidiyoruz.  

23 – 30 Kasım 2020 tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz turumuzda Myanmar’ın dört farklı bölgesine uzanacağız; bölgeye özgü el sanatlarından çömlek ve el yapımı şemsiyeleri fotoğraflayacağımız ‘Yangon’, yeryüzündeki cennet, ‘Inle Gölü’, binlerce tapınağın bulunduğu ‘Bagan’ ve Din ve Kültür Merkezi ‘Mandalay. 

23 – 24 Kasım 2020 – 1. ve 2. Gün (Yangon) 

Türk Havayolları’nın 22 Kasım 2020 Pazar günü saat 20:55’te TK64 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul Havalimanı’ndan Bangkok aktarmalı olarak Yangon’a uçuyoruz. Yangon Uluslararası Havalimanı’na varışımız yerel saat ile 14:40. 

Otele transferimiz ve yerleşmemizin ardından önümüzdeki iki gün boyunca Yangon’da 2 farklı çömlek atölyesinde fotoğraf çekimi ve kırmızı şemsiyeleri fotoğraflayacağız. 

25 – 26 Kasım 2020 – 3.  ve 4. Gün (Inle Gölü) 

Myanmar’daki 2. lokasyonumuz Yangon’a 647 kilometre mesafede, Shan Platosu’nda yer alan etrafı dağlarla çevrili yeryüzündeki cennet olarak adlandırılan Inle Gölü.  

Yerel havayolu şirketi ile yapacağımız yolculuğun ardından bölgeye özgü 5 kişilik motorlu kayıklarla su üzerindeki otelimize ulaşacağız. 2 gece konaklayacağımız Inle Gölü’nde nefes kesici güzellikteki gün doğumu ve gün batımlarında geleneksel balıkçıları fotoğraflayacağız. Tek bacaklarıyla kürek kullanan ve kayıklarına yön veren bu balıkçılara hayran kalacaksınız. 

Gün içersinde ise dokumacılıkla ünlü bu bölgede çeşitli kompozisyonlarda rengarenk kumaş ve iplikleri fotoğraflıyor olacağız. 

 

27 – 28 Kasım 2020 – 5. ve 6. Gün (Bagan) 

Myanmar’daki 3. lokasyonumuz,  Myanmar’ın dünyaca ünlü lokasyonlardan biri olan Bagan’dayız. Yerel havayolları ile ulaşacağımız Bagan bize eşsiz bir doğanın içinde yer alan yüzlerce tapınak ve fotoğraflarımıza da yansıyacak  mistik bir hava sunuyor olacak. 

Bagan’daki iki gün boyunca gün içinde bizim için özel olarak açılacak tapınaklarda genç monkları fotoğraflayacağız. Yine gün içinde tahtadan tünel şeklindeki bir tapınağın giriş bölümünde ve Shwezigon Pagoda koridorlarında ışık ve gölge eşliğinde şemsiyeli monkları fotoğraflayacağız. 

Gün doğumunda ise tapınakların üzerinde uçan sıcak hava balonlarını fotoğraflayacağız. 

29 Kasım 2020 – 7. Gün (Mandalay) 

Myanmar’daki son durağımız ise Mandalay. Araç ile yaklaşık 4 saatlik bir yolculukla ulaşacağımız eski başkentte gün batımında U-Bein Köprüsü’nde olacağız. 

Gün batımında 1850’li yıllarda yapılan ve dünyanın en eski ve en uzun tik ağacı köprüsü olduğu düşünülen bu köprünün hemen ardında batan güneş ile birlikte köprünün üzerinde yürüyenleri fotoğraflayacağız. 

30 Kasım 2020 8. Gün 

Gün doğumunda yine U-Bein köprüsündeyiz ancak bu kez kadrajımızda kayıklarından ağ atan balıkçılar olacak. 

Hemen ardından Mandalay’a yaklaşık 1 saat uzaklıktaki 2 farklı tapınakta yapacağımız fotoğraf çekimimiz ardından 14:30’da Mandalay Uluslararası Havalimanı’ndan Bangkok aktarmalı olarak Türk Havayolları’nın TK65 sayılı uçuşu ile İstanbul Havalimanı’na uçuyoruz. Varışımız 01 Aralık 2020 yerel saat ile sabah 05:45. 

 

TUR ÜCRETİ

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 3.100 DOLAR

TEK KİŞİ FARKI 500 DOLAR

 • KATILIMCI SAYISI 13 KİŞİ İLE SINIRLIDIR.

FİYATA DAHİL HİZMETLER

 • 7 GECE KONAKLAMA 
 • 7 KAHVALTI
 • TUR BOYUNCA TÜM TRANSFERLER KLİMALI ARAÇLAR VE ÖZEL ŞOFÖR İLE
 • MYANMAR ŞEHİRLER ARASI 2 UÇUŞ (YANGON’dan INLE GÖLÜ’ne ve INLE GÖLÜ’nden BAGAN’a) 
 • GEZİ KİTAPÇIĞI
 • ULUSAL PARK VE TAPINAK GİRİŞ ÜCRETLERİ
 • YEREL REHBERLİK HİZMETİ
 • INLE GÖLÜNDE ÖZEL TEKNE İLE TRANSFERLER
 • FOTOĞRAF SETUP VE MODEL ÜCRETLERİ
 • PHOTOSHOP WORKSHOPLARI
 • SEYAHAT SİGORTASI

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • MYANMAR GİDİŞ – DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ
 • MYANMAR VİZESİ
 • ARAÇ VE TEKNE SÜRÜCÜLERİNİN BAHŞİŞLERİ
 • ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ
 • DAHİL OLAN YEMEKLERDEKİ ALKOLLÜ VE ALKOLSÜZ İÇECEKLER VE KİŞİSEL HARCAMALAR

TURA KAYIT İÇİN TOPLAM ÜCRETİN %30’U KAPORA OLARAK ALINIR.

İPTAL KOŞULLARI: SEYAHAT TAİHİNE 60 GÜN KALA YAPILAN REZERVASYON İPTALLERİNDE PAKET ÜCRETİNİN %30’U, 40 GÜNE KADAR YAPILAN İPTALLERDE PAKET ÜCRETİNİN %50’Sİ, DAHA SONRAKİ İPTALLERDE PAKET ÜCRETİNİN TAMAMI YANAR. ÖN ÖDEME BEDELİNİN İADESİ YOKTUR.

SEYAHAT SİGORTASI İPTAL KOŞULLARI GEÇERLİDİR.

* TANITIM BROŞÜRÜMÜZDE KULLANMIŞ OLDUĞUMUZ FOTOĞRAFLAR DAHA ÖNCEKİ TURLARIMIZDA ÇEKTİĞİM FOTOĞRAFLARDIR. YENİ KEŞİFLER YAPMAM DURUMUNDA VE HAVA KOŞULLARI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURARAK TURUMUZU ZENGİNLEŞTİRMEK ADINA PROGRAMDA UFAK DEĞİŞİKLİKLER YAPILABİLECEĞİNİ BELİRTMEK İSTERİM.

* PROGRAMDA BELİRTİLMİŞ OLAN UÇAK BİLET SAATLERİ SADECE ÖNERİMİZ OLUP VARIŞ NOKTASINDAKİ HAVAYOLUNDA BULUŞMA SAATLERİMİZİ BELİRTMEK AMAÇLIDIR. UÇUŞLARLA İLGİLİ HERHANGİ BİR DEĞİŞİKLİK YA DA AKSAKLIKTAN SORUMLU OLMADIĞIMIZI BELİRTMEK İSTERİM. 

* GİDİLECEK OLAN ÜLKEYE OLAN SEYAHATİNİZDEKİ VİZE İLE İLGİLİ TÜM SORUMLULUK KATILIMCIYA AİTTİR. 

*BU TUR İLHAN EROĞLU TARAFINDAN TURSAB A GRUBU 10417 BELGE NUMARALI FOÇA HÜLYA TUR FİRMASI İLE DÜZENLENMEKTEDİR.